Nejnovější články

Poskytnutí bezplatného přechodného ubytování zaměstnanci

Anna Pelikánová | 28.5.2019

Zaměstnáváte cizince a poskytujete jim mimo jiné také ubytování? Uvažovali jste nad tím, že to má i daňový dopad? Připravili jsme pro Vás stručnou průpravu tím co všechno je s touto pomocí zaměstnancům spojeno po daňové stránce.

Celý článek...

SOUTĚŽ

Šárka Pelikánová | 20.3.2019

Vyhlašujeme soutěž o 1 knihu paní Anny Pelikánové - ÚČETNICTVÍ, DANĚ A FINANCOVÁNÍ PRO NESTÁTNÍ NEZISKOVKY a 1 poukaz na odborný seminář pod vedením paní Anny Pelikánové na téma ÚČETNICTVÍ PRO NESTÁTNÍ NEZISKOVÉ ORGANIZACE.

Celý článek...

DPH u nedobytných pohledávek v připravované novele zákona o DPH

Anna Pelikánová | 1.3.2019

Vystavili jste fakturu, ale klient Vám ji nezaplatil. Ale vy už odvedli DPH!!! Bohužel ve většině případů již nemůžete nárokovat odvedené DPH zpět. Možná se ale blýská na lepší časy.

Celý článek...

Zdravotní pojištění OSVČ 2019

Jako OSVČ budete v roce 2019 platit více na zálohách na zdravotní pojištění. Velké množství živnostníků má povinnost odvádět minimální zálohy, které jsou pro rok 2019 nově stanoveny na 2208 Kč. V roce 2018 to bylo 2024 Kč. Upravte si proto příkazy k úhradě tak, abyste již nejpozději 8.2. mohli odvézt pojistné za měsíc leden ve správné výši.

Celý článek...

Roční zúčtování daně

Filip Krejčí | 5.2.2019

Jen do poloviny února mohou zaměstnanci požádat svého zaměstnavatele o roční zúčtování daní. Díky tomu mohou od státu dostat tisíce korun. Co všechno si z daní můžete odečíst? Na otázky diváků TV Nova odpovídal náš mzdový specialista Filip Krejčí. Najdete mezi nimi odpověď i na tu svoji?:)

Celý článek...

Prodej a nákup zboží a služeb mimo tuzemsko – EU, třetí země

Anna Pelikánová | 18.1.2019

Problematika DPH u přeshraničních obchodů je určena nejen účetním, ale i manažerům a obchodníkům, kteří potřebují znalosti DPH pro vhodné nastavení obchodních smluv. V okamžiku, když již v účtárně leží doklad z přeshraničního obchodu, bývá často pozdě spílat nad špatně nastavenými obchodními podmínkami, které mohou znamenat až fatální dopady pro daňový subjekt (registrace v jiném členském státě EU, nemožnost plnění osvobodit apod). Pravidla pro DPH u přeshraničních obchodů je nutno znát předem, kdy je subjekt schopen leccos ovlivnit a tím je možno eliminovat rizika a nepříjemné daňové dopady.

Celý článek...

Výdajové paušály 2019

Od příštího roku by se měly zvednout výdajové paušály. Ministerstvo financí podporuje zvýšení limitu výdajových paušálů pro podnikatele, a to na dvojnásobek současného stavu.

Celý článek...

ZMĚNY ZÁKONA O DPH V 2019 PRO NEZISKOVÉ SUBJEKTY

Anna Pelikánová | 4.1.2019

Začátkem roku 2019 by mělo být schváleno několik novel zákona o DPH, ale bohužel nevíme zatím datum účinnosti. Ráda bych upozornila plátce z řad neziskovek s připravovanými změnami v předstihu.

Celý článek...

Cestovní náhrady u bezplatného výkonu funkce člena orgánu

Anna Pelikánová | 4.1.2019

DAŇOVÝ REŽIM CESTOVNÍCH NÁHRAD A OSTATNÍCH PŘÍJMŮ FYZICKÉ OSOBY V SOUVISLOSTI S BEZPLATNÝM VÝKONEM FUNKCE ČLENA ORGÁNU PRÁVNICKÉ OSOBY

Celý článek...

ZAHRANIČNÍ STRAVNÉ pro rok 2019

Anna Pelikánová | 3.1.2019

Tato informace seznamuje s vyhlášenými sazbami zahraničního stravného pro rok 2019 včetně pravidel pro jeho krácení a vlivu na maximální kapesné, které je na straně zaměstnance osvobozeno od daně. Sazby tuzemského stravného (a dále např. sazba základní náhrada za 1 km jízdy za používání silničních motorových vozidel) pro rok 2019 najdete v předchozím článku.

Celý článek...
← Předchozí 1 3 4 5 6
Odběr novinek
Nejbližší kurzy
Říj 14
Říj 15

Sportovci a daně

Hájkova 1622/12, 130 00 Praha 3
Říj 22

Základy účetnictví a daní pro podnikatele

Hájkova 1622/12, 130 00 Praha 3
Buďte s námi v kontaktu