Nejnovější články

Drobná vedlejší podnikatelská činnost neziskovek a EET

Anna Pelikánová | 13.10.2016

EET se může týkat i neziskovek. Věděli jste o tom? Přečtěte si více v našem článku.

Celý článek...

Vybrané změny v oblasti účetních předpisů neziskových subjektů od 2016

Anna Pelikánová | 25.4.2016

Jaké změny účetních předpisů byste neměli rozhodně přehlédnout? Na co si máte dát od tohoto roku pozor? Připravili jsme pro vás stručný přehled v následujícím článku.

Celý článek...

Směrná účtová osnova

Šárka Pelikánová | 25.2.2016

Nová směrná účetní osnova od 1.1.2016 pro nestátní neziskové organizace. V záložce Dokumenty si ji můžete také stáhnout v PDF formátu.

Celý článek...

Změny v auditu a zveřejňování účetní závěrky od 2016

Anna Pelikánová | 21.2.2016

Jaké změny s sebou přinesl rok 2016 v oblasti auditu? Na co si je třeba dávat pozor?

Celý článek...

Jednoduché účetnictví již není výjimkou

Anna Pelikánová | 20.2.2016

Systém jednoduchého účetnictví byl ze zákona o účetnictví vyřazen s účinností od 1. 1. 2004. Podle § 38a zákona o účetnictví bylo některým účetním jednotkám (občanská sdružení, církve a náboženské společnosti nebo církevní instituce, které jsou církevní právnickou osobou a honební společenstva) umožněno i nadále vést jednoduché účetnictví, pokud jejich celkové příjmy za poslední uzavřené účetní období nepřesáhnou 3 mil. Kč.

Celý článek...

Dary a dotace z účetního a daňového pohledu

Anna Pelikánová | 20.2.2016

Chcete si sáhnout na dotace a nebo byste rádi přijali nějaký dar? Tento článek Vám pomůže zjistit na co byste Vy neměli zapomenout.

Celý článek...

Kontrolní hlášení pro neziskovky v roce 2016

Šárka Pelikánová | 22.1.2016

Kontrolní hlášení je speciální daňové tvrzení, které nenahrazuje podání daňového přiznání a souhrnného hlášení. Nahrazuje avšak podání výpisu z evidence pro účely DPH podle §92a ZDPH. Podání musí být elektronicky, ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně.

Celý článek...

Vyšla kniha Účetnictví, daně a financování pro nestátní neziskovky

Šárka Pelikánová | 14.1.2016

Autorce mnoha článů, lektorce kurzů pro nestátní neziskové organizace, vyšla na začátku roku odborná publikace Účenitctví, daně a financování pro nestátní neziskovky. Po přečtení knihy se budete orientovat ve veškeré legislativě pro nestátní neziskové organizace. Kniha je určena zejména ekonomickým pracovníkům a účetním v těchto subjektech a všem, kteří mají tuto oblast na starosti. Jádrem je účetní a daňová problematika. Pro spřátelené neziskové organizace máme možnost nabídnout až 15% slevu na knihu.

Celý článek...

NEZISKOVKA ZAMĚSTNÁVÁ STUDENTY-BRIGÁDNIKY

Prázdninové brigády jsou významným zdrojem příjmů mnoha studentů. Už dvě zaměstnání souběžně však znamenají povinnost podat daňové přiznání k dani z příjmů. To se nakonec studentům ve velké míře vyplatí díky přeplatkům na dani.

Celý článek...

REPRE, DAR, REKLAMA

Anna Pelikánová | 1.5.2015

V praxi bychom si měli dát pozor na záměnu pojmů mezi reprezentací a reklamou či sponzorstvím. Náklady na tyto aktivity jsou daňově účinné, ale dle určitých pravidel.

Celý článek...
Odběr novinek
Nejbližší kurzy
Čvn 21

Seminář Co si mohu dát do nákladů?

CEG office, Hájkova 12, Praha 3
Buďte s námi v kontaktu