Nejnovější články

Kontrolní hlášení pro neziskovky v roce 2016

Šárka Pelikánová | 22.1.2016

Kontrolní hlášení je speciální daňové tvrzení, které nenahrazuje podání daňového přiznání a souhrnného hlášení. Nahrazuje avšak podání výpisu z evidence pro účely DPH podle §92a ZDPH. Podání musí být elektronicky, ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně.

Celý článek...

Vyšla kniha Účetnictví, daně a financování pro nestátní neziskovky

Šárka Pelikánová | 14.1.2016

Autorce mnoha článů, lektorce kurzů pro nestátní neziskové organizace, vyšla na začátku roku odborná publikace Účenitctví, daně a financování pro nestátní neziskovky. Po přečtení knihy se budete orientovat ve veškeré legislativě pro nestátní neziskové organizace. Kniha je určena zejména ekonomickým pracovníkům a účetním v těchto subjektech a všem, kteří mají tuto oblast na starosti. Jádrem je účetní a daňová problematika. Pro spřátelené neziskové organizace máme možnost nabídnout až 15% slevu na knihu.

Celý článek...

NEZISKOVKA ZAMĚSTNÁVÁ STUDENTY-BRIGÁDNIKY

Prázdninové brigády jsou významným zdrojem příjmů mnoha studentů. Už dvě zaměstnání souběžně však znamenají povinnost podat daňové přiznání k dani z příjmů. To se nakonec studentům ve velké míře vyplatí díky přeplatkům na dani.

Celý článek...

REPRE, DAR, REKLAMA

Anna Pelikánová | 1.5.2015

V praxi bychom si měli dát pozor na záměnu pojmů mezi reprezentací a reklamou či sponzorstvím. Náklady na tyto aktivity jsou daňově účinné, ale dle určitých pravidel.

Celý článek...

Rozdíly mezi ziskovým a neziskovým sektorem

Anna Pelikánová | 1.5.2015

Znáte rozdíly mezi neziskovým a "ziskovým" sektorem? Zde je alespoň 9 základních rozdílů.

Celý článek...

Nezisková organizace a DPH

Anna Pelikánová | 1.5.2015

Obecně se organizace nezřízené za účelem podnikání považují za osobu povinnou k dani, pokud samostatně uskutečňují ekonomické činnosti. Tyto činnosti jsou definovány v §5 odst. 2 ZDPH jako soustavné činnosti vykonávané za účelem získání příjmů. Pod tímto si lze představit například komerční poskytování ubytování k jiným službám, které však již ekonomickou činností být nemusí (školení, kurzy, apod.).

Celý článek...

DAŇOVÁ ZTRÁTA U NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ

Anna Pelikánová | 1.5.2015

Podmínky uplatnění odpočtu daňové ztráty na jednoduchém příkladu.

Celý článek...

Odpočet úroků u DPFO

Anna Pelikánová | 1.5.2015

Veřejnost řešící svoje bytové potřeby si již zvykla, že za určitých podmínek si může uplatnit úroky z hypotéky, stavebního spoření a podobného úvěru jako odpočet od základu daně. Je tedy možné odečíst úroky z hypotečního úvěru i z úvěru ze stavebního spoření.

Celý článek...

Práce dobrovolníků

Anna Pelikánová | 30.4.2015

Je obvyklé, že v neziskových organizacích pracují převážně dobrovolníci. Jejich práce je jejich dobrovolným příspěvkem neziskové organizaci a dělají to bezplatně. Na "legalizaci" jejich práce není třeba žádná zvláštní smlouva, pracovní smlouva s nulovou částkou v žádném případě.

Celý článek...

Vše o auditu v neziskovkách

Anna Pelikánová | 30.4.2015

Neziskové organizace jsou specifickou skupinou organizací v rámci národního hospodářství, je tedy nezbytné znát jejich přesnější vymezení pro potřeby auditu.

Celý článek...
Odběr novinek
Nejbližší kurzy
lis 26

Krok za krokem k prvnímu zaměstnanci

Hájkova 1622/12, 130 00 Praha 3
pro 02
pro 03

Základy účetnictví a daní pro podnikatele

Hájkova 1622/12, 130 00 Praha 3
Buďte s námi v kontaktu