Nejnovější články

Kontrolní hlášení pro neziskovky v roce 2016

Šárka Pelikánová | 22.1.2016

Kontrolní hlášení je speciální daňové tvrzení, které nenahrazuje podání daňového přiznání a souhrnného hlášení. Nahrazuje avšak podání výpisu z evidence pro účely DPH podle §92a ZDPH. Podání musí být elektronicky, ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně.

Celý článek...

Vyšla kniha Účetnictví, daně a financování pro nestátní neziskovky

Šárka Pelikánová | 14.1.2016

Autorce mnoha článů, lektorce kurzů pro nestátní neziskové organizace, vyšla na začátku roku odborná publikace Účenitctví, daně a financování pro nestátní neziskovky. Po přečtení knihy se budete orientovat ve veškeré legislativě pro nestátní neziskové organizace. Kniha je určena zejména ekonomickým pracovníkům a účetním v těchto subjektech a všem, kteří mají tuto oblast na starosti. Jádrem je účetní a daňová problematika. Pro spřátelené neziskové organizace máme možnost nabídnout až 15% slevu na knihu.

Celý článek...

NEZISKOVKA ZAMĚSTNÁVÁ STUDENTY-BRIGÁDNIKY

Prázdninové brigády jsou významným zdrojem příjmů mnoha studentů. Už dvě zaměstnání souběžně však znamenají povinnost podat daňové přiznání k dani z příjmů. To se nakonec studentům ve velké míře vyplatí díky přeplatkům na dani.

Celý článek...

REPRE, DAR, REKLAMA

Anna Pelikánová | 1.5.2015

V praxi bychom si měli dát pozor na záměnu pojmů mezi reprezentací a reklamou či sponzorstvím. Náklady na tyto aktivity jsou daňově účinné, ale dle určitých pravidel.

Celý článek...

Rozdíly mezi ziskovým a neziskovým sektorem

Anna Pelikánová | 1.5.2015

Znáte rozdíly mezi neziskovým a "ziskovým" sektorem? Zde je alespoň 9 základních rozdílů.

Celý článek...

Nezisková organizace a DPH

Anna Pelikánová | 1.5.2015

Obecně se organizace nezřízené za účelem podnikání považují za osobu povinnou k dani, pokud samostatně uskutečňují ekonomické činnosti. Tyto činnosti jsou definovány v §5 odst. 2 ZDPH jako soustavné činnosti vykonávané za účelem získání příjmů. Pod tímto si lze představit například komerční poskytování ubytování k jiným službám, které však již ekonomickou činností být nemusí (školení, kurzy, apod.).

Celý článek...

DAŇOVÁ ZTRÁTA U NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ

Anna Pelikánová | 1.5.2015

Podmínky uplatnění odpočtu daňové ztráty na jednoduchém příkladu.

Celý článek...

Odpočet úroků u DPFO

Anna Pelikánová | 1.5.2015

Veřejnost řešící svoje bytové potřeby si již zvykla, že za určitých podmínek si může uplatnit úroky z hypotéky, stavebního spoření a podobného úvěru jako odpočet od základu daně. Je tedy možné odečíst úroky z hypotečního úvěru i z úvěru ze stavebního spoření.

Celý článek...

Práce dobrovolníků

Anna Pelikánová | 30.4.2015

Je obvyklé, že v neziskových organizacích pracují převážně dobrovolníci. Jejich práce je jejich dobrovolným příspěvkem neziskové organizaci a dělají to bezplatně. Na "legalizaci" jejich práce není třeba žádná zvláštní smlouva, pracovní smlouva s nulovou částkou v žádném případě.

Celý článek...

Vše o auditu v neziskovkách

Anna Pelikánová | 30.4.2015

Neziskové organizace jsou specifickou skupinou organizací v rámci národního hospodářství, je tedy nezbytné znát jejich přesnější vymezení pro potřeby auditu.

Celý článek...
Odběr novinek
Nejbližší kurzy
pro 17
pro 12
Úno 14

Seminář Co si mohu dát do nákladů?

CEG office, Hájkova 12, Praha 3
Buďte s námi v kontaktu