Nejnovější články

EET zvýšení limitu pro neziskové organizace

Anna Pelikánová | 22.5.2017

Pro neziskové organizace byla aktualizována metodika EET. Týká se změna i Vás? Čtěte dál ve článku.

Celý článek...

Návrh nového zákona pro neziskovky

Anna Pelikánová | 8.5.2017

Dlouho očekávaný návrh zákona o statusu veřejné prospěšnosti je na světě. Jeho cílem je zvýšení transparentnosti a důvěryhodnosti neziskových organizací. Toho se má dosáhnout zápisem statusu veřejné prospěšnosti do veřejného rejstříku. O přiznání statusu by měly rozhodovat soudy.

Celý článek...

Soutěž pro nestátní neziskovky o MILIÓN!

Šárka Pelikánová | 13.4.2017

Firma Ackee brzy oslaví 5 let a rozhodla se obdarovat jednu neziskovku a vyvinout pro její záslužný projekt appku nebo web. Zapojte se do videosoutěže a získejte 1 000 000 Kč!!!

Celý článek...

Týká se EET i vaší neziskovky?

Šárka Pelikánová | 15.3.2017

Poslední dobou se nám množí dotazy ohledně toho, zda a případně za jakých podmínek mají neziskové organizace povinnost vézt elektronickou evidenci tržeb. Pokud i Vás zajímá, jak to je, koukněte dále. Po rozkliknutí se Vám objeví odkaz na velmi přínosný článek. Určitě si ho přečtěte, bude pro Vás přínosnější než jakýkoliv dotaz- záleží vždy totiž na mnoha faktorech, které jsou v článku přehledně rozpracované.

Celý článek...

Obsahové změny v účetní závěrce neziskovek

Anna Pelikánová | 14.3.2017

Již se to blíží- termín pro podání daňového přiznání za rok 2016 + zveřejnění účetní závěrky. Koukněte se sami, jaké jsou obsahové změny v účetní závěrce po novele zákona o účetnictví (č. 221/2015 Sb.) pro nevýdělečné organizace, které účtují dle vyhl. č. 504/2002 Sb.

Celý článek...

Silniční daň

Anna Pelikánová | 11.1.2017

Kdo používá vozidlo k samostatné činnosti (podnikání), musí za něj zaplatit silniční daň. Termín pro podání daňového přiznání k dani silniční je do 31. ledna kalendářního roku, který následuje po zdaňovacím období. I kdyby daňové přiznání podával daňový poradce, neprodlužuje se termín podání o tři měsíce!

Celý článek...

Daňové novinky - návrhy změn pro rok 2017 týkající se veřejně prospěšných poplatníků

Anna Pelikánová | 9.1.2017

(navrhovaná účinnost pravděpodobně od 1. 4. 2017). Co nám přináší nebo zřejmě přinese rok 2017?

Celý článek...

Účtenka dle EET ve vztahu k dalším dokladům

Anna Pelikánová | 16.12.2016

Zákon o evidenci tržeb je dalším z předpisů, který nařizuje vydat kupujícímu „účtenku“:

Celý článek...

Účetnictví, daně a financování pro nestátní neziskovky- 2., aktualizované vydání

Šárka Pelikánová | 30.11.2016

Úspěšná publikace Účetnictví, daně a financování pro nestátní neziskovky se dočkala svého 2. vydání. První bylo po prvních několika měsících vyprodáno a proto byla naše kolegyně Anna Pelikánová oslovena pro napsání aktualizované verze. Neváhejte, a objednávejte na odkazu http://www.grada.cz/ucetnictvi-dane-a-financovani-pro-nestatni-neziskovky_9492/kniha/katalog/

Celý článek...

Vydali jsme Sbírku souvztažností pro nestátní neziskovky

Šárka Pelikánová | 30.11.2016

Nakladatelství GRADA nás oslovilo ke spolupráci a konečně jsou tedy na světě aktuální účetní souvztažnosti pro nestátní neziskovky, které promítají legislativní změny podle nového občanského zákoníku a novel zákona o účetnictví a daňových zákonů.

Celý článek...
Odběr novinek
Buďte s námi v kontaktu