Nejnovější články

Vydali jsme Sbírku souvztažností pro nestátní neziskovky

Šárka Pelikánová | 30.11.2016

Nakladatelství GRADA nás oslovilo ke spolupráci a konečně jsou tedy na světě aktuální účetní souvztažnosti pro nestátní neziskovky, které promítají legislativní změny podle nového občanského zákoníku a novel zákona o účetnictví a daňových zákonů.

Celý článek...

Drobná vedlejší podnikatelská činnost neziskovek a EET

Anna Pelikánová | 13.10.2016

EET se může týkat i neziskovek. Věděli jste o tom? Přečtěte si více v našem článku.

Celý článek...

Vybrané změny v oblasti účetních předpisů neziskových subjektů od 2016

Anna Pelikánová | 25.4.2016

Jaké změny účetních předpisů byste neměli rozhodně přehlédnout? Na co si máte dát od tohoto roku pozor? Připravili jsme pro vás stručný přehled v následujícím článku.

Celý článek...

Směrná účtová osnova

Šárka Pelikánová | 25.2.2016

Nová směrná účetní osnova od 1.1.2016 pro nestátní neziskové organizace. V záložce Dokumenty si ji můžete také stáhnout v PDF formátu.

Celý článek...

Změny v auditu a zveřejňování účetní závěrky od 2016

Anna Pelikánová | 21.2.2016

Jaké změny s sebou přinesl rok 2016 v oblasti auditu? Na co si je třeba dávat pozor?

Celý článek...

Jednoduché účetnictví již není výjimkou

Anna Pelikánová | 20.2.2016

Systém jednoduchého účetnictví byl ze zákona o účetnictví vyřazen s účinností od 1. 1. 2004. Podle § 38a zákona o účetnictví bylo některým účetním jednotkám (občanská sdružení, církve a náboženské společnosti nebo církevní instituce, které jsou církevní právnickou osobou a honební společenstva) umožněno i nadále vést jednoduché účetnictví, pokud jejich celkové příjmy za poslední uzavřené účetní období nepřesáhnou 3 mil. Kč.

Celý článek...

Dary a dotace z účetního a daňového pohledu

Anna Pelikánová | 20.2.2016

Chcete si sáhnout na dotace a nebo byste rádi přijali nějaký dar? Tento článek Vám pomůže zjistit na co byste Vy neměli zapomenout.

Celý článek...

Kontrolní hlášení pro neziskovky v roce 2016

Šárka Pelikánová | 22.1.2016

Kontrolní hlášení je speciální daňové tvrzení, které nenahrazuje podání daňového přiznání a souhrnného hlášení. Nahrazuje avšak podání výpisu z evidence pro účely DPH podle §92a ZDPH. Podání musí být elektronicky, ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně.

Celý článek...

Vyšla kniha Účetnictví, daně a financování pro nestátní neziskovky

Šárka Pelikánová | 14.1.2016

Autorce mnoha článů, lektorce kurzů pro nestátní neziskové organizace, vyšla na začátku roku odborná publikace Účenitctví, daně a financování pro nestátní neziskovky. Po přečtení knihy se budete orientovat ve veškeré legislativě pro nestátní neziskové organizace. Kniha je určena zejména ekonomickým pracovníkům a účetním v těchto subjektech a všem, kteří mají tuto oblast na starosti. Jádrem je účetní a daňová problematika. Pro spřátelené neziskové organizace máme možnost nabídnout až 15% slevu na knihu.

Celý článek...

NEZISKOVKA ZAMĚSTNÁVÁ STUDENTY-BRIGÁDNIKY

Prázdninové brigády jsou významným zdrojem příjmů mnoha studentů. Už dvě zaměstnání souběžně však znamenají povinnost podat daňové přiznání k dani z příjmů. To se nakonec studentům ve velké míře vyplatí díky přeplatkům na dani.

Celý článek...
Odběr novinek
Nejbližší kurzy
Říj 09

Účetnictví pro nestátní neziskové organizace

Senovážné náměstí 23, Praha 1
Buďte s námi v kontaktu