Nejnovější články

ZMĚNY ZÁKONA O DPH V 2019 PRO NEZISKOVÉ SUBJEKTY

Anna Pelikánová | 4.1.2019

Začátkem roku 2019 by mělo být schváleno několik novel zákona o DPH, ale bohužel nevíme zatím datum účinnosti. Ráda bych upozornila plátce z řad neziskovek s připravovanými změnami v předstihu.

Celý článek...

Cestovní náhrady u bezplatného výkonu funkce člena orgánu

Anna Pelikánová | 4.1.2019

DAŇOVÝ REŽIM CESTOVNÍCH NÁHRAD A OSTATNÍCH PŘÍJMŮ FYZICKÉ OSOBY V SOUVISLOSTI S BEZPLATNÝM VÝKONEM FUNKCE ČLENA ORGÁNU PRÁVNICKÉ OSOBY

Celý článek...

ZAHRANIČNÍ STRAVNÉ pro rok 2019

Anna Pelikánová | 3.1.2019

Tato informace seznamuje s vyhlášenými sazbami zahraničního stravného pro rok 2019 včetně pravidel pro jeho krácení a vlivu na maximální kapesné, které je na straně zaměstnance osvobozeno od daně. Sazby tuzemského stravného (a dále např. sazba základní náhrada za 1 km jízdy za používání silničních motorových vozidel) pro rok 2019 najdete v předchozím článku.

Celý článek...

TUZEMSKÉ STRAVNÉ pro rok 2019

Anna Pelikánová | 2.1.2019

Jezdíte sami na pracovní cesty a nebo máte třeba obchodní tým, který má nárok na cestovní náhrady? Tak to Vás určitě zajímá jak to teď bude v roce 2019!

Celý článek...

Registr skutečných majitelů

Šárka Pelikánová | 28.12.2018

Máte s.r.o., neziskovku a nebo jste členy SVJ? Tak čtěte určitě dál, protože povinnost být v registru skutečných majitelů platí zřejmě i pro Vás!

Celý článek...

Jak převést OSVČ na s.r.o.?

Šárka Pelikánová | 19.12.2018

Pokud OSVČ po čase dojde k přesvědčení, že pro ni bude vhodnější forma podnikání s. r. o., vyvstává otázka, jak tento převod provést. Český právní řád neumožňuje přímou transformaci, kdy by se jedním právním úkonem převedla např. firma Jan Novák, pekař na Pekařství, s. r. o.

Celý článek...

Povinné prokazování původu majetku aneb: Svléknout do naha!

Anna Pelikánová | 18.12.2018

Byla uvedena novela ZDP -zákon 321/2016 - povinné prokazování původu majetku aneb: Svléknout do naha! Rovněž byl novelizován také trestní zákoník v § 227 Porušení povinnosti učinit pravdivé prohlášení o majetku. Finanční správa bude moci vyzvat k prokázání příjmu poplatníka, jehož příjmy uvedené v daňových přiznáních neodpovídají nárůstu jeho jmění nebo spotřeby a zároveň rozdíl mezi jím uvedenými příjmy a nárůstem jmění přesahuje 5 milionů korun a to pouze za období, u něhož ještě neuplynula lhůta pro stanovení daně (běžně 3 roky), ale pochybnosti musí podložit relevantními důvody. Nárůstem jmění se přitom rozumí nárůst majetku po odečtení dluhů souvisejících s nárůstem tohoto majetku.

Celý článek...

Může "nepodnikatel" vystavit fakturu?

Šárka Pelikánová | 16.12.2018

Znáte to- uděláte pro někoho něco jednorázově bez toho, aniž byste v takovém oboru pracoval, a ten si to chce dát do nákladů. Požádá Vás tedy o fakturu. Může však osoba nepovinná k dani – fyzická osoba nepodnikatel, vystavit fakturu?

Celý článek...

Daňový nebo nedaňový náklad?

Šárka Pelikánová | 12.12.2018

Blíží se konec roku a mnoho z Vás se ptá, co vše si může uznat jako náklad v rámci své činnosti a o už ne. Ne vždy je to jednoznačné, a často podnikatelé či vedoucí pracovníci organizací dělají ty stejné chyby. Koukněte na stručný přehled, který jsme pro Vás zpracovali.

Celý článek...

Radili jsme divákům televize Nova, najdete odpověď pro svůj dotaz?:)

Šárka Pelikánová | 5.12.2018

Byli jsme osloveni jako přední odborníci v ČR, abychom poradili divákům televize Nova v otázkách ohledne daní. Někteří se ptali na to, co si mohou dát do nákladů, někdo na uplatňování slev na děti....najdete v odkazu na článek odpověď na otázku, která Vám v hlavě leží?

Celý článek...
Odběr novinek
Nejbližší kurzy
Říj 22

Základy účetnictví a daní pro podnikatele

Hájkova 1622/12, 130 00 Praha 3
Říj 30
Říj 29

Chci podnikat, ale nevím, jak začít

Hájkova 1622/12, 130 00 Praha 3
Buďte s námi v kontaktu